Jars
^_^

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 721
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Wrocław
|
|
Energia dźwięku i 3 warsztaty |
|
W ramach zblizającego sie festiwalu Energia Dźwieku II (10-12 maja) - Wrocław, propnujemy wszystkim zainteresowanym udział w 3 różych zajęciach warsztatowych poświęconych pracy z dźwiękim, głosem, instrumentem (w tym wypadku z didjeridoo).....udział w warsztatach jest bezpłatny, jednakże wielkośc grup jest mocno limitowana – decyduje kolejnośc zgloszeń... poniżej dokladny opis poszczególnych zajęć...
WARSZTAT I
Co jest w tym pudełku? Prowadzenie - Marcin Dymiter_ emiter
miejsce - ODA FIRLEJ , Grabiszyńska 56, Wrocław
10.05 godz. 15-18
11.05 godz. 15-18
12.05 godz. 13-16
Idea
Warsztaty dźwiękowe : Co jest w tym pudełku? są skierowane do osób zainteresowanych muzyką, sztuką dźwiękową , ciekawych nowych doświadczeń.
Tytułowe pudełko to pewien sekret ukryty przed innymi, ale także przewrotna formuła edukacyjnego charakteru spotkań - w trakcie trwania warsztatów będzie mowa o technologii, sferze technicznej grania/ tworzenia muzyki elektronicznej. Inspiracją są przeróżne małe odbiorniki. Chyba każdy w dzieciństwie zastanawiał się na tym jak działa radio i co jest w tym pudełku?
W ramach warsztatów będziemy wspólnie grać i odkrywać dźwięki, przeprowadzimy ćwiczenia, które mają na celu rozwój umiejętności słuchania i interakcji. W tym celu wykorzystamy nagrania terenowe i różne elektroniczne źródła dźwięku np. radioodbiornik, telefon komórkowy, gry elektroniczne, komputer które mogą stać się inspirującym narzędziem. Źródła dźwięku i są nieograniczone.
Efektem tych spotkań będzie prezentacja audio (instalacja) oparta na dźwiękach, interpretacja sygnału audio , której dokonamy na różne sposoby. Postaramy się zbudować dźwiękowy poemat o miejscu w którym jesteśmy. Warto wsłuchać się w swój pokój, swój dom, swoje miasto- dźwiękowy świat istnieje.
Warunki zgłoszenia na warsztaty dźwiękowe : Co jest w tym pudełku?
Zapisy na warsztaty: proszę podać imię, nazwisko i krótką informację o sobie.
e- mail: [link widoczny dla zalogowanych] lub [link widoczny dla zalogowanych]
Zapisy trwają do 06.05.2007 roku. Ograniczona ilość miejsc- maksymalnie 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszenia.
Uwaga: W warsztatach mogą wziąć udział osoby , które nie grają na żadnym instrumencie. Proszę zabrać w miarę możliwości: zabawki elektroniczne, zegarki, telefony komórkowe, gry jednym słowem wszystko co może wydawać ciekawy, intrygujący dźwięk elektroniczny, akustyczny itp. Każdy uczestnik przynosi ze sobą też to ,co jest mu potrzebne do podłączenia się ze swoim sprzętem tj. kable, zasilacze , przedłużacz, wzmacniacz itp. Zapewniamy nagłośnienie: końcówka mocy, konsoleta, głośniki, monitory odsłuchowe
Część 1
spotkanie organizacyjne
warsztaty – praca w 2 grupach :
ćwiczenia z podstaw improwizacji, słuchanie, rozmowy, wstępna prezentacja pomysłu
warsztaty - - ćwiczenia, wstępne pomysły na nagranie dźwiękowe, ustalenie planu
Część 2
2 etap warsztatów: realizacja, wspólne słuchanie. Ćwiczenia, część wykładowa
Przygotowanie do prezentacji
Część 3
prezentacja i podsumowanie warsztatów dźwiękowych :Co jest w tym pudełku?
prowdzenie -Marcin Dymiter
Współpracował i grał z muzykami z obszarów jazzu, elektroniki i awangardy: Paulem Wirkusem, Rosą Arruti, Le Quan Ninhem, Johnem Butcherem, Axelem Dornerem, Andrew Sharpleyem, Mikołajem Trzaską, Buniem, poetą Marcinem Świetlickim, Raphaelem Roginskim, Markiem Chołoniewskim, Tomaszem Chołoniewskim, Dagną Sadkowską, Michałem Górczyńskim, Matthiasem Muellerem, formacją Chlupot Mózgu, Entropy Współpracuje i komponuje dla off'owych teatrów, gra na żywo do niemych filmów, współpracuje z artystami wizualnymi. Jest również producentem muzycznym. Prowadzi warsztaty i tworzy instalacje dźwiękowe. Grał w krajach Europy i USA. Wspólnie z Krzysztofem Topolskim tworzy projekt emiter.arszyn. Z pisarzem Danielem Odiją gra w projekcie literacko-muzycznym Daniel Odija_Emiter.. Prowadzi oficynę wydawniczą sojuz emiter rec.
Płyty:
„#1" (2000), „#2:static" (2002), „#3" (2003), emiter/ Krzysztof Topolski „16.03.2003" (2003), emiter/ Tomasz Gadomski „#4" (2004), emiter.arszyn.emiszyn „s/ t” (2005), emiter.arszyn „07.05.05” (2005), emiter.arszyn „07.11.05” (2006), emiter „sinus” (2007) Albumy otrzymały bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej; w recenzjach podkreślano niecodzienny klimat i muzyczny eklektyzm.
[link widoczny dla zalogowanych]
..............................................................................................
WARSZTAT II
„Płynąć z głosem”
Idea:
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chcą sięgnąć po stary i sprawdzony sposób na budowanie transu – śpiew w grupie. Celem zajęć jest wykorzystanie nietypowych technik głosowych dla ułatwienia ekspresji wokalnej (głos biały), nauka podstaw takich technik oraz praca nad improwizacją wokalną w grupie. Warsztat jest inspirowany tradycjami wokalnymi świata (śpiew gardłowy, technika joik), ale ma zachęcić do własnej twórczości na tym polu.
Uwaga! Nie jest wymagane wykształcenie muzyczne ani żadne doświadczenie w śpiewaniu (choć może się przydać).
Przebieg warsztatu
Pierwsza część zajęć poświęcona jest otwieraniu krtani oraz uruchamianiu emisji przeponowej (szereg ćwiczeń pomagających zlokalizować przeponę i poczuć jej działanie) a także wypracowaniu podstaw emisji tzw. głosu białego, kolejna sekwencja ćwiczeń prowadzi do nauki podstawowych technik improwizacji wokalnej w grupie (rytmicznej i melodycznej).
Wymagania dla uczestników woda mineralna (przynajmniej 1 l), luźne ubrania (nie dżinsy!), karimata lub mata do jogi, wiek – min. 18 lat
Liczba osób; maksymalna: 12 minimalna: 8
Prowadzaca: Anna Nacher - ur. 1971, od 1998 roku współautorka (wraz z Markiem Styczyńskim) i wokalistka Projektu Karpaty Magiczne, w ramach którego nagrała 9 płyt, koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Belgii, Holandii, Szwecji i Europie Środkowo-Wschodniej. Jej technika wokalna bywa porównywana do dokonań Diamandy Galas, Lydii Lunch, Meredith Monk.
Od 1999 prowadzi autorskie warsztaty pracy z głosem „Odzyskać głos” w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Francji, Grecji, Słowenii) – dla grup kobiecych i koedukacyjnych, dla aktorów, trenerów organizacji pozarządowych, muzyków, nauczycieli.
Prowadzi także treningi emisji głosu oraz szkolenia z twórczego rozwiązywania problemów dla biznesu (programy korporacyjne, z uwzględnieniem specyfiki danej organizacji), jako trenerka współpracuje m.in. z firmą szkoleniową „Nowe Horyzonty” oraz Fundacją Pathways.
Od 4 lat ćwiczy jogę. Współautorka książki „Ucho Jaka. Podróże muzyczne od Katmandu do Santa Fe” (Bezdroża 2003).
udział w warsztatach jest bezpłatny
zapisy: [link widoczny dla zalogowanych] decyduje kolejność zgłoszeń
miejsce - ODA FIRLEJ , Grabiszyńska 56, Wrocław, termin: 11-12.05 (dokladne godziny rozpoczecia warsztatów wkrótce)
.........................................................................................................
WARSZTAT III
„Psychogeografie transu: Australia na wyciągnięcie ręki”
Tytułowe „psychogeografie transu” należy rozumieć jako próbę zmapowania pozaeuropejskich tradycji transowych, przyjrzenie się ich technologiom i uwarunkowaniom w odniesieniu do specyficznych form budowania kontaktu z otoczeniem. Należy do nich także sfera ekologii dźwięku oraz praktyka „deep listening”, która stanowi podstawę nagrań terenowych dokonywanych przez autora projektu.
Zajęcia inspirowane kulturą rdzennych mieszkańców Australii – muzyką, obrzędowością, estetyką – poświęcone będą kilku zasadniczym rysom tamtejszej psychogeografii transu: technice gry na didjeridu oraz specyfice brzmieniowej tego instrumentu, elementom estetyki przedmiotów magicznych (czurynga), koncepcji „śpiewolinii”, która jest sposobem na nawiązanie bardzo specyficznego kontaktu ze środowiskiem.
Plan zajęć:
- prezentacja multimedialna
- warsztat gry na didjeridu (prosimy zgłaszających się o określenie stopnia zaawansowania), techniki wykorzystania tego instrumentu w nagraniach
- budowanie osobistych psychogeografii transu
Liczba osób; maksymalna: 12 minimalna: 8
Prowadzący: Marek Styczyński – ur. 1956, w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych lider zespołu Teatr Dźwięku ATMAN, od 1998 wraz z Anną Nacher współautor Projektu Karpaty Magiczne; koncertował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Belgii, Holandii, Szwecji i Europie Środkowo-Wschodniej; publicysta i popularyzator instrumentów etnicznych (współpracował m.in. z czasopismami „Czas Kultury”, „Plastik”, „Przekrój”, „Hudba” (Słowacja). Od 1992 r. prowadzi warsztaty „Biomuzyka”, „Etnobotanika”, autor programu „Gadająca Łąka”.
Współautor książki „Ucho Jaka. Podróże muzyczne od Katmandu do Santa Fe.” (Bezdroża)
miejsce - ODA FIRLEJ , Grabiszyńska 56, Wrocław, termin: 12.05 (dokladna godzina rozpoczecia warsztatów wkrótce)
udział w warsztatach jest bezpłatny
zapisy: [link widoczny dla zalogowanych] decyduje kolejność zgłoszeń
........................................................................................
..........................................................................................
W ramach festiwalu ENERGIA DŹWIEKU II odbedą sie również koncerty: ATARAXIA, RED SPAROWES, BACKWORLD, ALLERSEELEN, EMITER, BEN ZEEN oraz wykład Henryka Palczewskiego
więcej informacji:
[link widoczny dla zalogowanych]
ORGANIZATOR: INDUSTRIAL ART
[link widoczny dla zalogowanych]
Pozdrawiam serdecznie
Maciek Frett
Post został pochwalony 0 razy
|
|